Ime Dresden izvira iz 12. stoletja iz slovanske lúžiščine ali lúžiške sŕbščine. Takratna staroslovanska naselbina na severu reke Labe se je imenovala Drežďany, kar
Dresden je danes še vedno mesto kulture in festivalov, ki se baha tako z arhitekturnimi biseri, kot z zavidljivo zbirko umetniških del, porcelana in zlata. Kljub temu, da so Angleži usodnega februarja 1945 mesto z vsemi zgodovinskimi stavbami, kot je znamenita protestanska Frauenkirche in Zwinger dobesedno zravnali z zemljo, je danes večina stavb ponovno zgrajenih in vsako leto privabijo na tisoče turistov. Po 2. svetovni vojni je Dresden, ki leži 30 km od Češke ter dobrih 100 in nekaj km od Poljske postal del Vzhodne Nemčije oz DDR (Deutsche Demokratishe Republik).
Čeprav je minilo več, kot 60 let od druge svetovne vojne in skoraj 20 let od padca Berlinskega zidu pa bivšo vzhodno Nemčijo in njene prebivalce zgodovina še vedno zaznamuje in tudi ta opažanja bi rada delila z vami na tem blogu. Sicer pa polmilijonsko mesto z kar 63 odstotki zelenih površin velja tudi za najbolj zeleno mesto mesto v Evropi in je od leta 2004 tudi na seznamu UNESCOve kulturne dediščine. 50 ha gozd, več 100 ha parkov ter nepozidana dolina reke Labe, ki jo skozi 20 kilometersko pot skozi mesto obdajajo zgolj travniki in kolesarske steze nudijo poleg kulturnih znamenitosti in obširne alternativne scene njegovim prebivalcem več kot dovolj razlogov, da se vanj zaljubijo.
Čeprav me je ob mojem prihodu v
2 komentarja:
lepo da si začela pisati blog. da bom vedla, kaj počneš :-))))))))
lep dan še naprej
Hvala Nuša. Bom mela vsaj enega bralca ;)
LP v GR
Objavite komentar